Sık Sorulan Sorular - S.S.S

Kargo Ücreti Ödeyecek miyim?

Dymoturkiye.com'dan yaptığınız 2000 TL ve üzeri tüm alışverişinizde Türkiye'nin neresinde olursanız olun kargo ücreti ödemezsiniz. 2000 TL'nin altında kalan siparişlerinize standart kargo bedeli uygulanmaktadır. 
 

Siparişlerimi Nasıl Takip Edebilirim?

Vermiş olduğunuz siparişlerinizi "Hesabım" bölümünde yer alan  önceki siparişlerim menüsünden takip edebilirsiniz


Siparişlerim Nereye Teslim Ediliyor?

Vermiş olduğunuz siparişler sipariş sırasında belirtmiş olduğunuz teslimat adresine teslim edilecektir.


Farklı Teslimat Adresi Girebilir miyim?

Vermiş olduğunuz siparişleriniz için "Hesabım" bölümünde yer alan kişisel bilgilerim menüsünü takip ederek  teslimat bilgilerim alanına farklı teslimat adresleri tanımlayabilirsiniz.


Ödemeyi Nasıl Yapabilirim?

Yaptığınız alışverişler için İstanbul içinde, kapıda kredi kartı , kapıda nakit, online kredi kartı  veya havale/eft  ödeme seçeneklerini, İstanbul dışında ise online kredi kartı ve havale/eft ödeme seçeneklerinden herhangi birini kullanabilirsiniz.


Ürünü Nasıl İade Edebilirim?

Satın aldığınız ürünlerle ilgili iade isteklerinizi, ürün iade prosedürümüzde yer alan  açıklamalara uygun olarak yapabilirsiniz.


Faturamı ve Geçmiş Siparişlerimi Nasıl Görebilirim?

Vermiş olduğunuz siparişlerinizi "Hesabım" bölümünde yer alan  siparişlerim menüsünden takip edebilirsiniz


Siparişimi İptal Edebilir miyim?

Verdiğiniz siparişlerinizi, müşteri hizmetleri yetkililerimizi 0212 232 03 00 numaralı telefonumuzdan arayarak yada info@dymosatis.com adresine e-posta yollayarak iptal edebilirsiniz. İptal işlemi sırasında şirket bilgilerinizi ve  sipariş numaranızı belirtmeniz gerekmektedir.


Siparişlerimi Ne Kadar Zamanda Teslim Alabilirim?

Normal şartlar altında, İstanbul içindeki teslimatlar kargoya verildikten sonra 24 saat içinde; İstanbul dışı teslimatlar ise (kargo firmasının bulunduğunuz il ve ilçeye taahhüt ettiği teslim süresine göre değişmekle birlikte) 2-3 gün içinde yapılır. 

Eğer ürün tedarik sürecinde herhangi bir sorun yaşanırsa, müşteri hizmetleri temsilcilerimiz e-posta yoluyla sizi bu durum hakkında bilgilendirir.


Alışverişi tamamlarken T.C Kimlik Numarası neden gereklidir?

Yenilenen yasalar gereği internet üzerinden yapılan alışverişlerde bu bilginin girilmesi zorunlu hale getirilmiştir. Ayrıca adınıza fatura kesilirken bu bilgi faturaya yazılmaktadır. TC kimlik numarasının yanlış bildirilmesinin tüm mesuliyetleri alıcıya aittir.


Ürünüm bana gelirken yolda zarar görmüş, ne yapmalıyım?

Ürününüz bir hasar gördüyse bunu kargo yetkilisi huzurunda beyan edip Hasarlı Kargo formu doldurmanız gerekmektedir. Bu işlemin gerçekleştirilmediği durumlarda garantiofis.com sorumluluk kabul etmez.


İade ettiğim ürünün parasını ne zaman ve nasıl geri alabilirim?

Gönderdiğiniz ürün/ürünler, Garanti ofis Malz Paz ve Tic Ltd Şti tarafından iade işleminin onaylanması durumunda takip eden haftanın Cuma günü “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.

  • Ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; ödemeniz online olarak hemen kredi kartınıza yapılacaktır.
  • Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.
  • Ödeme şekli “Havale/EFT” veya "Kapıda ödeme" ve tercihiniz “Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız geri  ödenir.
  • Para iadeniz alışverişinizde kullanmış olduğunuz kredi kartı veya banka hesabınıza otomatik olarak iadenizin onaylandığı anda yapılmaktadır.

İade işleminin banka veya kart hesabınıza yansıma süresi ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bankaların  para iadesini hesabınıza yansıtma süreleri aşağıdaki tabloda iş günü olarak gösterilmiştir.

Lütfen aşağıdaki tablodan bankanıza ait minimum süreyi kontrol ediniz. Bu süre geçtikten sonra, halen hesabınızda iade tutarını göremiyorsanız, Garanti Ofis Müşteri Hizmetleriyle görüşebilirsiniz.

NOT:

Taksitli Ödemeler:

Taksitli kredi kartı ödemelerinin geri iadesinde tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve – olarak yansır ) .Bu işlem taksit sayısı kadar ay devam eder Eğer iadeden önce 1 veya 2. taksit vb. ödemiş iseniz en son 1 ve 2 . taksiti hesabınıza yatırır fakat diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları hem yatırıp hem de çekmez, sadece ekstreye +taksit tutarı kadar meblağ yatırılır.

Hediye Çeki Kullanılan Siparişler 

İade/İptal işlemi yapılan ürün/ürünlerde kullandığınız hediye çeki bedeli, üyelik sayfanıza ayrıca bir çek olarak yeniden tanımlanır

BANKANIZ

Hesabınıza Yansıma Süresi (İş Günü)

 

Kredi Kartı

Banka/ATM Kartı

Akbank A.Ş.

2

4

Aktif Yatırım Bankası A.Ş.

4

4

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.

4

4

Alternatifbank A.Ş.

8

8

Anadolubank A.Ş.

4

4

Asya Katılım Bankası A.Ş.

4

4

BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş.

4

4

Burgan Bank A.Ş.

4

4

Citibank A.Ş.

4

4

Denizbank A.Ş.

8

8

Fibabanka A.Ş.

4

4

Finansbank A.Ş.

1

2

Garanti Bankası A.Ş.

2

8

Halkbank A.Ş.

2

3

HSBC Bank A.Ş.

1

8

ING Bank A.Ş.

8

8

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.

4

4

Odea Bank A.Ş.

4

4

Şekerbank T.A.Ş.

8

8

TEB A.Ş.

8

8

Tekstil Bankası A.Ş.

8

8

Turkish Bank A.Ş.

4

4

Turkland Bank A.Ş.

4

4

Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.

8

8

Türkiye İş Bankası A.Ş.

1

2

Vakıfbank A.Ş.

4

4

Yapı Kredi A.Ş.

2

4

Ziraat Bankası A.Ş.

2

2

İade ettiğiniz ürün/ürünlerin ödeme işleminde banka puanlarınızı kullandıysanız ödeme işlemleri aşağıdaki tabloda gösterildiği şekilde yapılacaktır.

Banka

Puan Kullanımı Var mı ?

Bedel İadesi Süreci

GARANTİ BANKASI                 

Evet

Kullanılan kredi kartı puanlarının tamamı ya da bir kısmı için bedel iadesi online olarak kredi kartına yapılabilmektedir.

YAPI KREDİ BANKASI

Evet

Kullanılan kredi kartı puanlarının tamamının geri ödemesi online olarak yapılabilmektedir. Ancak kısmi puan iadesi online olarak yapılamamaktadır.

İŞ BANKASI

Hayır

Sitemizde bu bankaya ait kredi kartı puanları kullanılamamaktadır.

AKBANK

Hayır

Sitemizde bu bankaya ait kredi kartı puanları kullanılamamaktadır.

FİNANSBANK

Hayır

Sitemizde bu bankaya ait kredi kartı puanları kullanılamamaktadır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.